Dzień kota - 17 lutego!

Autor Mruczące Szczęście - lutego 17, 2020

Cześć!

Dzisiaj mamy bardzo ważny dzień, o którym chyba nie sposób zapomnieć, prawda? 

Kiedy jest dzień kota?


Odpowiedź jest jedną z najprostszych - dzisiaj, 17 lutego! Mam nadzieję, że ta data na zawsze zagości w Waszym kalendarzu i będziecie mieli ją na uwadze, gdy przyjdzie już ten czas :) To ta chwila, kiedy można kotu nałożyć nieco więcej karmy, niż zazwyczaj, dać smaczka i pozwolić wejść tam, gdzie zazwyczaj ma zakaz wstępu :)


Dzień kota - 17 lutego

Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego właśnie w Polsce i we Włoszech. W Polsce Dzień Kota obchodzimy dopiero od 2006 roku, a we Włoszech już od 1990 roku.


Jaki jest cel Dnia Kota? Co mieli na myśli autorzy? 

W głównej mierze chodzi o to, by zwrócić uwagę na bezdomność kotów. Nie wszystkie mają takie szczęście, by znaleźć kochający dom z pełną miską, ciepłym legowiskiem i zacisznym kątem. Do bezdomności kotów przyczynia się także to, że nie są one kastrowane, szybko się rozmnażają i nie ma nad tym większej kontroli.

Ręce fundacji i domów tymczasowych są pełne roboty a ich portfele kurczą się wraz z przyrostem liczby kotów. Kastrując i adoptując koty przyczyniamy się do polepszenia ich stanu w ogólnym rozumieniu.


A może w dzień kota zrobicie coś dobrego? Może wpłacicie datek na rzecz ulubionej fundacji? A może odwiedzicie kocią kawiarnię? Myślę, że to też dobry czas, aby odwiedzić schronisko - może masz do zawiezienia zbędną karmę, koce, gazety? Zorientuj się i sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, aby pomóc kotom, które tej pomocy naprawdę potrzebują.


Jak my zamierzamy obchodzić Dzień Kota? Z pewnością będzie to dość wyjątkowy dzień, myślę, że w diecie kotów znajdzie się miejsce na większą, niż zwykle surowiznę. Może skusimy się na podudzie z kurczaka - to dość sporo jak na koci brzuszek, ale na surowiznę reagują zawsze największym entuzjazmem. Do tego kocie pieszczoty, przytulanie i ganianie z wędką i piórkami. 

Czego na pewno nie będzie? Obcinania pazurków, ganiania za kotem, jeśli wejdzie na wysoki mebel i "nie posiadania czasu" na pieszczoty. Ten dzień jest zarezerwowany dla kocich łapek! :)


Życie bez kotów z pewnością byłoby nudne i przewidywalne. A tak to codziennie dzieje się coś nowego. Mam nadzieję, że Dzień Kota będzie dla puszków spełnieniem marzeń :) 

A Wy? Jak zamierzacie obchodzić Dzień Kota? Szykujecie na tę okazję mięsny torcik, a może dawkę kocimiętki w sprayu? Opowiedzcie, jestem niesamowicie ciekawa!

  • Udostępnij:

To też może Ci się spodobać

0 komentarzeWitam na moim kocim blogu! Jeśli jesteś Kocią Mamą, albo Kocim Tatą, to tu znajdziesz coś dla siebie! Tu znajdziesz wszystko o kotach: przeczytasz ciekawostki o kotach, dowiesz się do jedzą koty, jak się zachowują, jak właściwie je pielęgnować i wychowywać. To po prostu koci blog z myślą o mruczkach i ich opiekunach. Nie wyobrażam sobie życia bez kotów i uwielbiam poznawać ludzi, którzy mają takiego samego bzika co ja! Jestem tu, bo lubię koty, a Ty?

Czytałeś już najnowszy wpis?

Nadrób zaległości!